Roztroušená skleróza a moje maličkost
Co tu je
Moje první dojmy:
O nemoci
Poprvé v nemocnici
Co dělat?
Moje druhé dojmy:
Nepravidelník
Patálie s Betaferonem
A co sport?
RS a chození
(z dopisů)
Zdenek a Magda
Články od jiných:
Od Terezy
Psychický stav nemocných s RS(SOČ práce Heleny)
Od ženy (nejen) pro ženy (Zuzana)
Zkušenosti z Austrálie (Bob)
Ereska a já (Helena)
Hlasy z Plzně (Helena)
Poznatky (Lenka)
Převzaté info z let kolem 1999-2000
Betaferon - leták
Betaferon - brožura
Magnetická pole
Metodické opatření Ministerstva zdravotnictví
Odkazy atd.
Materiály Unie Roska
Konference
Inzeráty

Z dopisů od Terky

Seznam článků v rubrice Od Terezy + použijte navigaci pro přechod na další stránky s články: === | ===

12.10.2004     dopis od Terky

tak tu mám zas pár řádek od berušky:

From: beruska.krumlovska(zavináč)seznam.cz
Sent: Tuesday, October 12, 2004 8:29 AM
Subject: dlouhá doba tomu

Ahoj Honzíku,
Strašně moc se omlouvám, že jsem tak dlouho nepsala, ale ´plně jsem na svou nemoc zapomněla. Naposled jsem vám psala, když jsem měla dělat maturitu. Od té doby uběhlo už hodně vody. Dopadla úžasně 11111 a dokonce jsem se dostala na vysokou na teologickou fakultu obor sociální péče a charita.
Samozdřejmě, že se nechci chlubit, ale spíše to píšu, pro toho kdo má nějaký problémy a neví co se sebou. Tak mám pro vás všechny jednu VELKOU radu mějte se rádi, nepřepínejte se, ale i přesto si užívejte života, říkejte svým blízkým, že je máte rádi.

Sice to zní jako nějaká ideologie, ale ohromně to funguje a to mě opravdu drží při životě
Mějte se krásně
PS: napište mi někdo

10.5.2004     od Terky

Přišel mi další dopis od Terezy:
Sent: Sunday, May 09, 2004 4:17 PM
Jmeno: tereza
Email: beruska.krumlovska(zavináč)seznam.cz
Tema: RS neboli eReSka
Dopis: tak už jsem tu znovu a mám trochu špatné zprávy. Asi před měsícem ce mi ta nemoc s očima znovu objevila. Zrovna to přišlo v nepravou chvíli, protože za týden dělám maturitu. Doktorka mi před měsícem řekla, že se nesmim učit, tak to teď dohánim, ale nedá se to pořád. Dost často mě oči bolí a to jsem nemívala. Nebezpečný se mi to zdálo v tom, že ta nemoc očí se projevila úplně jinak než poprvé, měla jsem strašný strach, ale už je to dobrý. Říkám si, že když už mu nejde o život, tak jde přece o ...
Tak se mějte krásně, milujte se když je ten květen choďte na sluníčko a mějte se krásně
BERUŠKA

23.10.2003    

Samozdřejmě, že můžeš zveřejnit můj dopis i adresu, proto jsem ten dopis psala. ... Tereza/ beruška ... tak tady to máte:
Sent: Thursday, October 23, 2003 9:49 AM
Jmeno: tereza
Email: beruska.krumlovska(zavináč)seznam.cz
Dopis:
Ze začátku jsem na tom byla asi stejně. V roce 2000 jsem najednou začala špatně vidět na jedno oko. To mi bylo 17 let. Ikdyž nesnáším doktory šla jsem na oční odkud mě hned poslali do nemocnice. Tam mi pan doktor řekl, že jsem pčišla včas jinak jsem mohla oslepnout. Tak jsem tam tak ležela každý den vizita kde mi nic neřekli, protože jsem ještě nebyla plnoletá, píchali mi vitamíny a posílali na různá vyšetření sluchu a zraku. Po týdnu mi ošetřující doktorka dala lístek a řekla, že ho mám donest nejbližší neuroložce. Nic víc mi neřekla. Když jsem přišla domu tak to máma nevydržela a dopis si přečetla. Byla to hrůze já sama jsem do té doby nevěděla co ta nemoc znamená, ale máma samozdřejmě jo. Hned začala a bylinkamadietou a číst dostupnou literaturu. Moje návštěva u neuroložky byla asi taková, že mi nic neřekla , udělala akorát svalový test a obědnala mě na MR. První nález byl pozitivní, ale chtěli to vědět 100% tak mě poslali na lumbálku. Jenže nikido mi neřek co mě čeká, tak jsem to zjišťovala v knihách. To jsem se trochu uklidnila, ale dopadlo tu úplně katastrofálně. Byla jsem tam od pátku jen do soboty, protože první odběr nevyšel(v sedě na židličce). Druhý taky ne(v leže). Třetí taky ne(v sedě na posteli). A poslední pokus, který dělal primář taky ne. Akorát mi rozpíchali záda a sestry říkali, že to neni žádná bolest, že porod je horší. Moje spolupacientky se na to nemohly dívet, protože každou chvilku přišli doktoři a rvali mi injekci do zad.
Tímto mi bylo zděleno, že mi opravdu 100% nemohou potvrdit jestli je to RS. A proto jsem jela na druhé vyšetření MR. Výsledky potvrdily, že na tom prvním místě se to už nerozmnožuje, ale že se to množí na jiném. Letos jsem měla mít další vyšetření, ale paní doktorka mi rěkla, že můj klinický obraz je v pořádku, a proto na MR nemusím i proto, že je to drahé vyšetření.
Naštěstí se ta nemoc nějak zvlášť neprojevuje akorát jsou období, kdy jsem nemocná 3x do měsíce a strašně unavená, ale jsem ráda, že to není horší. Hodně mi pomohly bylinkové léky od doktora Jonáše a různé bylinky na čištění ledvin a jater, protože jsem taky jedla pregnisol a teď jím medrol.
Nejvíc čeho se bojím je to, že letos maturuju a chci jít na vysokou školu, ale nevím co napsat do kolonky nemoci. Toho se ojím i při nástupu do práce, protože je to těžký napsat"chronické onemocnění".
Děkuju za vyslyšení protože mi vždycky pomůže když to můžu někomu říct, protože se mi zdá, že když to někomu řeknu, ře se na mě bude dívat skrz prsty a to já nechci.
Děkuju Tereza a hodně štěstí:O))))))
Seznam článků v rubrice Od Terezy + použijte navigaci pro přechod na další stránky s články: === | ===
Aktuálně
Vánoční přání 2009 / PF 2010
Doporučuji
Exit 316
Letní tábor Doubravka 2009 s Beberkou
Exit 316
Nový TV pořad od září 2006!
Pro děti - zvědavé otázky se Zvědavou tužkou
KROKY - Časopis pro děti
křesťanská díla, CF - nejen databáze křesťanských písní
Komerce atd.
Podpořte snahu proti zavedení SW patentů!!!
profi webhosting Gigaweb
Z autorské tvorby
Fotografie
Sbírka básní
Plakát
Nabídka SW a služeb
Kniha pošty
KOALA
Tvorba www
Umístění stránek
Chcete internetový obchod?
Přečtěte si
Jak a proč jsem se stal křesťanem
Víte, že AHOJ je zkratka?
Poznat Boha, ale jak?
... další přímo na stránkách BTM
0912122240 © JMA 2009