Užitečnosti Knihy SW Tapety Websearch PP->AVI HOAXy VNC + VPN Dálkáč LM-367 XP - řazení souborů

Jak na tapety pro webové stránky?

Poslední aktualizace 6.8.1999

Při vytváření webových stránek jsem narazil na problém. Chtěl jsem si namalovat vlastní tapetu. Něco jsem nakreslil, ale jak dosáhnot toho, aby tapeta v browseru byla plynulá? Aby nebylo poznat, kde začíná, a kde končí? Když totiž v normálním grafickém editoru pustíte na obrázek nějaký filtr, udělá vám to na krajích efekty, které jsou pro tapetu nežádoucí.

Ideální by bylo mít editor, stačilo by něco jako "Malování", co by umělo malovat nekonečné tapety a třeba i symetrické vzory.

No nic. Vydal jsem se tedy hledat na internet...

Našel jsem stránku, kde autor popisuje složitý postup, jak vyhladit přechody ve Photoshopu. Obrázek se musí všelijak posunovat a vyhlazovat... Za prvé Photoshop nemám, je drahý, a za druhé je to zdlouhavá práce.

Rozhodl jsem se udělat si vlastní program ve Visual Basicu 5.0. V podstatě jsem se na tom učit programovat ve VB. Nazval jsem ho BgEdit (jako Background Editor). Jednoduchá tapeta, kterou vidíte, už je vytvořená v něm. Malování mi celkem funguje, ale efekty strašně dlouho trvají. Cyklování a práce s velkými poli - dohhomady to je ve VB šíleně pomalé. Objevil jsem už nějaký rychlejší postup, ale ještě na to nebyl čas. Mám to v rozpracovaném stavu, takže zatím nic pro veřejnost. Kdyby se našel programátor, třeba nějaký student, který by mi s tím chtěl pomoci, budu jen rád. Kdyžtak dejte vědět. Dal bych to k dispozici jako freeware, až to bude hotové.

Při hledání jiných věcí objevil nějaké programy, které umí generovat tapety:

  • HarmWave - freeware - celkem schopný program na generování všelijak šmouhovaných tapet. Můžete vložit obrázek a aplikovat na něj různé filtry, třeba právě ten "wave" - efektní zvlnění. Zajímavé je, že autor dává k dispozici i zdrojáky v Delphi.
  • Reptile - freeware - generátor tapet - chudší než předchozí

Nakonec přece jenom Heuréka!:

  • Infinity Textures - shareware - To je v podstatě onen kýžený program, který jsem hledal (i když ne na 100%). Dají se v něm rovnou malovat nekonečné tapety. Můžete použít mraky filtrů a způsobů malování, zobrazit si kus tapety 1x1 nebo 2x2,... Neregistovaná verze dělá do tapety černou tečku, takže je použitelná opravdu jen na vyzkoušení.

- pokračování příště -

P.S.: Když mi napíšete svoje zkušenosti, rád je tu zveřejním.

 

Aktuálně
Vánoční přání 2009 / PF 2010
Doporučuji
Exit 316
Letní tábor Doubravka 2009 s Beberkou
Exit 316
Nový TV pořad od září 2006!
Pro děti - zvědavé otázky se Zvědavou tužkou
KROKY - Časopis pro děti
křesťanská díla, CF - nejen databáze křesťanských písní
Komerce atd.
Podpořte snahu proti zavedení SW patentů!!!
profi webhosting Gigaweb
Z autorské tvorby
Fotografie
Sbírka básní
Plakát
Nabídka SW a služeb
Kniha pošty
KOALA
Tvorba www
Umístění stránek
Chcete internetový obchod?
Přečtěte si
Jak a proč jsem se stal křesťanem
Víte, že AHOJ je zkratka?
Poznat Boha, ale jak?
... další přímo na stránkách BTM
0912122244 © JMA 2009