Užitečnosti Knihy SW Tapety Websearch PP->AVI HOAXy VNC + VPN Dálkáč LM-367 XP - řazení souborů

Jak dostat video z PowerPointové prezentace

Třeba to zas někdo bude potřebovat, tak tu uvedu pár dopisů a zkušenost. Třeba to někomu pomůže. Kdybyste našli schůdnější řešení, budu vděčen. -jma-8.11.2003


Moje prosba do konferky: "Zdravím všechny, prosím o radu nebo o pomoc. Potřebovali bychom dostat prezentaci z Powerpointu na video a přidat k ní zvuk. Zvuk máme ve wav. Zkoušel jsem to přes snímače obrazovky dostat do videosekvence, ale nejde mi to. Je nějaká cesta? Nemám ani kartu pro výstup na TV, takže nevím, co s tím. Díky. (ka)brňák Honza".
odpovědi nic moc nebyly. Poslední dobou přišla prosba:
Rubys: Dobrý den, obracím se na Vás s problémem, který jste, jak jsem si našla v diskuzi na grafice, řešil přibližně před rokem také. Chci se zeptat, jak jste s tou radou dopadl? Mám totiž nyní naprosto ten samý problém, na grafické kartě mám sice S-Video výstup, ale pokud by se to dalo řešit bez toho, byla bych raději. Jestli Vás můžu poprosit o co nejrychlejší odpověď, potřebuji to do zítřka.
JMA: Zjistil jsem, že to je nerealizovatelné a celé jsme to vzdali.
Rubys: Dostat prezentaci z PowerPoint na .avi realizovatelné je, existují programy, které to přímo v PC převedou. Jenom je potřeba najít ty správné, já jsem něco našla, ale video mi trhalo a neměla jsem čas si s tím hrát. Takže jsem to nakonec nasnímala přímo z obrazovky, naskládala do S8, zpracovala a vypálila na DVD, přehratelné jak v PC, tak i na stolním DVD přehrávači. Toto Vám píšu jen pro Vaši informaci.
JMA: Díky, to je právě ono, měl jsem nějaké prográmky, které umí načíst video z obrazovky (Microsoft Encoder a další freeware), jenže žádný dostupný počítač (ani největší herní dělo) nebyl schopen přehrát naši náročnou PP prezentaci a zároveň to sejmout do AVI. Takže to bylo prakticky neprůchodné. Jednotlivé obrázky dostat na DVD není problém, to umí lecjaký prohlížeč obrázků, ale včetně efektů (rotace atd) už to tak jednoduché není. My jsme totiž měli 20 minutovou prezentaci asi ze sta fotek, textů a grafů včetně spousty efektů Pokud chce člověk od začátku video, tak to musí od začátku dělat v nějakém střihači videa (Adobe Premiere, Pinnacle Studio či Ulead Video Studio), aby s tím mohl pracovat na PC. Zkusili jsme to u známých, co se profesionálně zabývají videem, přes TV kartu pustit jako videosignál a na druhém PC to opět přes TV kartu sejmout do videa, ale to je zase kravské (20 minut má 4GB) a málo kvalitní (řádkování) a neměli jsme PP 2000, jen 97, takže to bylo trošku trhané. Už jsem na to pak neměl ani čas ani chuť, tak to šlo do ztracena. Říkal jsem si, že by bylo nejjednodušší to promítnout v temé místnosti na plátno a videokamerou to nasnímat a video přenést do PC. Potom k tomu v nějaké střižně (možná by stačil i VirtualDub) natáhnout zvuk. Nebo k tomu zvuk přímo pouštět a nahrávat v té temné místnosti. To je asi jediná jistota. Tím S8 míníte Pinnacle Studio 8?
Rubys: Dobrý den, to "S8" jsem skutečně myslela Pinnacle, mám koupenou videostřižnu "Pinnacle DV V8" a naskládala jsem to tam jako obrázky, doplnila efekty, zvuk, vyrenderovala v avi (jde tam přímo vypálit DVD, ale já jsem dávala na DVDčko ještě 1 video), potom v nějakém encodéru na DVD a v UMF2 slepila a vypálila (to je operací kvůli jedné prezentaci, že?) Co se týká těch programů na převod *.ppt do *.avi, stáhla jsem si z internetu ten "Windows Media Encodér", ale ten dělá ve velmi slabém rozlišení, takže je pro tuto věc nepoužitelný. Potom jsem tam našla trial verzi programu "Techservis Camtesia Studio", které má rozlišení výborné, ale nějak mi to video trhalo a neměla jsem čas si s tím hrát, ale myslím že do budoucna by to mohlo být to pravé řešení a pak jsem našla ještě jeden program "Impatica for PowerPoint", který ale nevytváří avi, jenom nějaký formát, myslím *.imp, který je určen pro prezentaci na internetu. Jinak na internetu jsou zmínky ještě o dalších, ale už jsem to dál nehledala.
Toť vše. Kdybyste našli schůdnější řešení, budu vděčen.
Aktuálně
Vánoční přání 2009 / PF 2010
Doporučuji
Exit 316
Letní tábor Doubravka 2009 s Beberkou
Exit 316
Nový TV pořad od září 2006!
Pro děti - zvědavé otázky se Zvědavou tužkou
KROKY - Časopis pro děti
křesťanská díla, CF - nejen databáze křesťanských písní
Komerce atd.
Podpořte snahu proti zavedení SW patentů!!!
profi webhosting Gigaweb
Z autorské tvorby
Fotografie
Sbírka básní
Plakát
Nabídka SW a služeb
Kniha pošty
KOALA
Tvorba www
Umístění stránek
Chcete internetový obchod?
Přečtěte si
Jak a proč jsem se stal křesťanem
Víte, že AHOJ je zkratka?
Poznat Boha, ale jak?
... další přímo na stránkách BTM
0912122244 © JMA 2009