JMA
tuzka.cz
Ing. Jan Matuška tvorba databází a webu kontakt
služby+sw
software
exShop je pohoda!
KOALA
Kniha pošty
projekty
webdesign
o firmě
tipy kolegům
VBA
Dokončit import
FreeImage
ZIPování
TCP/IP
Outlook-přílohy
Access
HWIZ
Zdroje informací
Upload
Z autorské tvorby
Fotografie
Sbírka básní
Plakát
Přečtěte si
Jak a proč jsem se stal křesťanem
Víte, že AHOJ je zkratka?
Poznat Boha, ale jak?
... další přímo na stránkách BTM

HWIZ00 - doplněk pro Find & Replace pro celou aplikaci

(30.11.2007 Jan Matuška)

Tento doplněk Honzův WIZard pro verzi Access2000 má kořeny ještě v MSAccessu 2.0.

Často jsem potřeboval změnit názvy polí. To ovlivňovalo celou aplikaci. Protože vždycky šlo najít a nahradit cokoli v kódu, ale pak ve formulářích a sestavách byl problém dohledat všechna místa, kde byla potřeba změna, natož udělat Find&Replace přes všechny formuláře, sestavy a dotazy, udělal jsem si na do vlastní doplněk. Takže už dělám jen dvě věci: jednou v kódu a podruhé přes HWIZ.

I když neexistuje žádný manuál, jeho funkce bude myslím programátorům zřejmá.

Funkce doplňku:

  1. tlačítko "Načíst" ... pootvírají se všechny formuláře a sestavy v aplikaci a do tabulky naláduje veškeré jejich textové vlastnosti, které nejsou prázdné. Nejprve však naláduje všechny SQL z dotazů. Zafajfknete-li "Zavírat", vždycky se jeden objekt otevře, zpracuje a zavře. Když fajfku nedáte, všecko zůstane otevřené. Všecko se otvírá v návrhovém režimu.
  2. tlačítko "Smazat" ... vyprázdní se tabulka. V podstatě není nutné jej používat. Tabulka se vyprázdní i jako první krok při Načíst..
  3. ve formuláři jsou získané texty ve dvou polích - v horním poli lze editovat a dolní pole uchovává původní obsah. Můžete Ctrl+F najít a nahradit libovolné řetězce, prostě pracovat s daty jak potřebujete. Nad těmito poli je informace, ze kterého objektu a vlastnosti text pochází.
  4. tlačítko "Uložit" ... tam, kde je nový text různý od původního (kde jste udělali změnu v textu), se změna provede do původních objektů. POZOR! Musíte si dát pozor, abyste mezitím s aplikací nepracovali, protože tím způsobíne nekonzistenci mohl by se vám udělat v aplikaci chaos. Jakmile něco zěníte v aplikaci, je potřeba do HWIZ znovu Načíst.
  5. tlačítko "O" ... pootevírá všechny formuláře a sestavy
  6. tlačítko "Z" ... zavře všechny otevřené formuláře a sestavy
  7. okno je "gumové", takže lze libovolně roztahovat
  8. tlačítka "Přejmenovat" a "Nahradit" už si teď přesně nepamatuju na co byla. Určitě to jsou nějaké šikovné vychytávky, ale musel bych študovat kód a na to teď nemám čas.

Kód máte otevřený, takže se z něj můžete i učit. Pokud něco natvrdo opíšete, uveďte alespoň zdroj a autora (což je porgramátorská slušnost), tedy: © Jan Matuška, jma(uzenáč)tuzka(tečka)cz

Doplněk si můžete stáhnout v ZIPu (velikost necelých 100kB). Instaluje se normálně jako každý doplněk Správcem doplňků - samozřejmě si ho napřed musíte někam rozbalit.

 

 

 

Doporučuji
Exit 316
Letní tábor Doubravka 2009 s Beberkou
Exit 316
Nový TV pořad od září 2006!
Pro děti - zvědavé otázky se Zvědavou tužkou
KROKY - Časopis pro děti
křesťanská díla, CF - nejen databáze křesťanských písní
Komerce atd.
Podpořte snahu proti zavedení SW patentů!!!
profi webhosting Gigaweb
Nabídka SW a služeb
Kniha pošty
KOALA
Tvorba www
Umístění stránek
Chcete internetový obchod?