Přivítání
Bětuška
Zprávy našim milým
PF 2017
PF 2016
PF 2015
PF 2014
PF 2013
PF 2012
Vánoční přání 2010 (PF 2011)
Vánoční přání 2009 (PF 2010)
Vánoční přání 2008 (PF 2009)
Vánoční přání 2007 (PF 2008)
Vánoční přání 2006 (PF 2007)
Vánoční přání 2005 (PF 2006)
Bětuška - Narození
Fotky str.1
Fotky str.2
Fotky str.3
Svatba
Fotky
str.1
str.2
str.3
str.4
str.5
Svatební obřad
Svíca
VašOtNašOd
Oznámení
Chození
Pohádka první O smutném hrochu
Pohádka druhá O modrém petrklíči
Střípky života
Moje logo
Můj děda
Jak jsem uvěřil
Poznat Boha - ale jak?
AHOJ je zkratka

Pohádka první
„O smutném hrochu“
má pravdy trochu

Jednou jsem neprozřetelně své lásce Evči navrhnul, že jí povím pohádku před spaním. Chytila se toho a nedala jinak, než že musím: "Cvič se, budeš to potřebovat, až přijdou děti!" . Tady je, co si z ní pamatuju. Něco jsem trochu přebásnil :-). Honza

 Byl jednou jeden smutný hroch. Cachtal se v rodné tůni, pásl se na obvyklém rákosí a jedl pořád tu samou trávu, co rostla kolem. I když v tůni bydleli i další hroši, hroch si připadal sám. Snažil se být konstruktivní, jenže ho to stálo moc energie a pak z toho byl frustrovaný. Bylo mu pořád nějak divně, jako by mu uletěly včely. Nějak mu to nedalo pokoj, pořád o těch včelách přemýšlel, nevěděl, jestli se u nich doma vůbec někdy chovaly. Zkoušel se ptát i ostatních hrochů, jenže ti měli všech pět pohromadě a jen si z něj dělali legraci. Že nemá všech pět pohromadě, kdeže se mu rozkutálely, ať si je jde posbírat. Jenže hroch z toho byl akorát na větvi. Vůbec netušil, o jakých pěti to ostatní hroši mluvili. „Asi mají v hlavě těch pět včel!“, říkal si naštvaně, „Bzučí jim ve věži!“ a vzdal veškeré další vyptávání.

Jenže ať se snažil jak se snažil, ten divný smutek tam pořád někde byl. Myšlenky o včelách se mu honily hlavou. Nedaly mu pokoj, takže se jednoho krásného dne sebral a vydal se na cestu. Šel hledat svoje včely.

Bloudil sem tam po kraji, po savaně i po poušti až přišel do lesa. „Konečně strom, tam by mohly být moje včely!“ I když tušil, že při své tělesné konstituci a nesportovní postavě se na stromy asi moc šplhat nedá, říkal si že to zkusí. Jenže tak akorát vrazil do stromu a udělal si bouli. Ze stromu se ozvalo vysokým holčičím hlasem „Jůů, co to děláš?! Rozbiješ si hlavu! Počkej, já ti to ošetřím!“ Hroch teď teprve kouká, že tam na větvi někdo je!

Slezla dolů. Ošetřila mu bouli, že ho načisto přestala natlučená hlava bolet. Taky už měl hroch myšlenky úplně jinde. Koukal jí do očí jak do studánek. Byla normální, obyčejná, ale hroch tušil, že to není náhoda. Taky jí uletěly včely. Taky se vydala do světa je hledat. Když se jí hroch ptal, jak se dostala na tu větev, řekla: „No hned se mi to nepodařilo, ale byla jsem tu už včera.“ Pravda, měla víc času a přece jen byla o maličko šikovnější než hroch, tak se jí podařilo se na tu větev dostat. Hroch měl zase jiné přednosti, které zas viděla ona. Povídali si o větvi, o lese, o svých včelách, o svých trápeních i o svých radostech. Byli tak zabraní do povídání, že se úplně bezděčně vydali na cestu domů. Potkávali je staří známí a nestačili se divit. I když to pořád byl on, zpátky se vracel už úplně někdo jiný.

Zpátky se vracel veselý slon. A vedle něho? Důvod veselého slona!

A to je pro dnešek vše. Dobrou noc, lásko...

 

Aktuálně
PF 2015 od Matušků
Doporučuji
o.s.Beberka
Letní tábory Doubravka s Beberkou
KROKY - Časopis pro děti
křesťanská díla, CF - nejen databáze křesťanských písní
Komerce atd.
Podpořte snahu proti zavedení SW patentů!!!
profi webhosting Gigaweb
Z autorské tvorby
Fotografie
Sbírka básní
Plakát
Nabídka SW a služeb
Kniha pošty
KOALA
Tvorba www
Umístění stránek
Chcete internetový obchod?
Přečtěte si
Jak a proč jsem se stal křesťanem
Víte, že AHOJ je zkratka?
Poznat Boha, ale jak?
... další přímo na stránkách BTM
1705061821 © JMA 2017